Google'de İlk Sayfada Nasıl Çıkarım

Google'de İlk Sayfada Nasıl Çıkarım

Google'de İlk Sayfada Nasıl Çıkarım 

1. Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin

Müşterileriniz size ulaşmak isterken hangi anahtar kelimeleri google ilk sayfasına yazıyor ve sizi buluyor. Sizin düşündüğünüz kelimeler ile mi arama yapıyorlar yoksa farklı anahtar kelimelerde google aramaları mı yapıyorlar.  Google trends araçlarını kullanarak sektörünüzde en çok hangi anahtar kelimeleri kullarak arama yapıldığını görebilirsiniz.

 

2. Web Sitesi Hiyerarşisi

Sitenizin içerisinde bir düzen olması , ve sayfaların birbiri ile bağlantılı olması gerekir. Sayfanızı oluştururken bu hiyerarşi ile google botlarının sitenizde rahatça gezmesini sağlarsınız.

 

3.Mobil Uyumlu Web Sayfası

Google botları sayfanızın cep telefonu ve tablet bilgisayarlarda uyumlu olup olmadığına bakarlar ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için kullanıcılara mobil uyumlu web saylarını gösterirler.

 

4. İçerik Sayfalarınız Kopya içerik Olmamalı - Özgün Bir İçeriğe Sahip olmalısınız.

Sayfa içerikleriniz kendi öz cümleleriniz ile oluşmuş bir içerik olursa bu google için yeni bir bilgi demek. Google , sayfanızı indekslerken sayga içeriğinde kullandığınız cümleleri , mevcut hafızasında bulunan cümleelr ile karşılaştırır, benzer yapıdaki cümle oranı yüksek ise , sizi kopya içerik olarak görür ve içeriğinizi değerlendirmez.

 

5.Art arda Sıralanmış Anahtar Kelimeler Kullanmak

Bazı siteler google da sıralanmak için , arama sonuçlarında çıkmak istedikleri anahtar kelimeleri bir cümle yapısı içerisinde kullanmadan ard arda sıralarlar. 2006 - 2012 yıllarında bu taktik tutsada, google artık bu kısa yolları kabul etmiyor. Anahtar kelimeleriniz içeriğinizde bulunan cümleler içerisinde geçmeli ve özgün olmalı. 

 

Daha fazla detay ve Danışmanlık İçin bizimle iletişime geçebilirsiniz.