Kayıt Döneminde Yurt Bulma Konusunda Yurtların Tercihi Yurtlarburada.com Oldu

Kayıt Döneminde Yurt Bulma Konusunda Yurtların Tercihi Yurtlarburada.com Oldu

2021-2022 Eğitim ve öğrenim yılının başlaması ile birlikte Covid19 sürecinden sıyrılıp normalleşme adımlarının atılmasının ilk aşamalarını yaşamaya başladık. Pandemi sürecinin başlaması ile birlikte üniversitelerin kapatılması ve buna bağlı olarak pandemi koşulları gereği öğrenci yurtlarının boşaltılması ile yaklaşık 2 senedir boş kalan öğrenci yurtlarına öğrenciler dönmeye başladı.
 
Arada geçen bir yıl boyunca kiracı olan yurt sahipleri ağır kira bedellerini ödemekte zorlandılar. Mülk sahipleriyle anlaşan bazı öğrenci yurtları bir kaç ay kiralarını erteleseler bile geri kalan ayların kira bedelleri ödeyemeyince, bunun yanı sıra yeni öğrenim yılında günlük vaka sayılarının fazla olması nedeniyle üniversitelerin açılamaması riskini göze alan bu tür öğrenci yurtları kalıcı olarak kapatmak zorunda kaldılar.
 
Kredili yurtlar kurumunun geçen senelerden dolu olması, mezun verilen sayı ile birlikte yeni gelen öğrenci sayısını karşılayamaması, mevcut özel yurtlarında hatırı sayılır kısmının kapanmasıyla birlikte mevcut yurtlara başvuru patlaması yaşandı ve yurt kapasiteleri bir anda doldu. Çoğu şehirde ne kız öğrenci yurtlarında ne de erkek öğrenci yurtlarında hiç boş yatak kalmadı. İş böyle olunca öğrenciler kiralık eşyalı dairelere hücum etmeye başladılar. Bu oluşan talepler sonrasında kira fiyatları da artmaya başladı.
 
Bu süreci dolu dolu yaşayan yurtlarburada.com sitesinin kayıt döneminde ziyaretçi sayısı milyonları geçmiş oldu. Şehir şehir kız ve erkek öğrenci yurtlarına öğrencileri yönlendirerek kayıt almaları sağlandı. Her yıl olduğu gibi yurt arama konusunda öğrencilerin bir numaralı tercihi yine yurtlarburada.com , en iyi yurt tanıtım sitesi oldu.