E Ticaret Sitesi Kurmak ve Eticaret Sitesi Maaliyetleri

E Ticaret Sitesi Kurmak ve Eticaret Sitesi Maaliyetleri

Eticaret Sitesi Kurmak 

İnternet gelişti ve artık Türkiye'de özellikle internet kullanımı çok yaygın bir vaziyete geldi. Önceden internette alış verişe insanlar güvenemiyorlarken, günümüzde aksilikler yaşansa dahi bir ürün yada hizmet alacak kişi önce internetten araştırma yapıyor ve ürünü ona göre temin ediyor.

Sizde bir eticaret sitesi kurmak istiyorsunuz fakat nasıl ve nereden başlayacaksınız? E ticaret sitesi kurma maliyetleri nelerdir ? E-ticaret sitesi kurmak için hangi evraklar gereklidir ? Sorularına cevap vereceğiz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyım ?

Eticaret sitesi kurmak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken bir vergi numarasına sahip olmaktır. Bunun için de öncelikle vergi dairesine giderek basit usulde olsa bir kayıt açtırmanız gereklidir. Zaten vergi mükellefiyseniz ve halihazırda bir vergi levhanız varsa zaten diğer aşamaya geçebilirsiniz. Vergi işlemlerini hallettikten sonra size bir eticaret sitesi sistemleri gerekecektir. Bununla alakalı aşağıda bilgi vereceğim.

E ticaret sitesi kurma maliyetleri nelerdir 

Biraz kodlama bilginiz varsa www.themeforest.net ve templatemonster.com gibi sitelerden eticaret sistemi paketleri taslakları alarak başlayabilirsiniz. Yada İdeasoft Eticaret paketlerinden size uygun bir paketi satın alarak 10 dk içerisinde ürün eklemeye başlayabilirsiniz. Burada alacağınız eticaret sitesi fiyatı ihtiyaçlarınıza göre değişmektedir. Ortamala 1000 TL - 3500 TL arasında fiyatlarla orta seviyede bir eticaret sitesi sistemi kiralayabilirsiniz. Sahıs Firması kurulum ücretleride Ticaret odası kaydı dahil 1200-2000 TL arasında bir maliyetle karşınıza çıkacaktır. 

E-ticaret sitesi kurmak için hangi evraklar gereklidir ?

Öncelikle vergi levhası sahibi olmanız gerekmetdir. Onun haricinde bir e-ticaret sistemi paketi satın alıysanız kullanıcı sözleşmesi imzalamanız yeterlidir.

Ne tür bir eticaret sitesi kurmalıyım ?

Müşteri kitle analizi ve hedef kitle analizleri yaptıktan sonra kargosu kolay , kırılmayan ağır olmayan , ama size para kazandıracak ürünleri tercih etmelisiniz. Hedef kitle analizlerini yaptıktan sonra ürünleriniz varsa ister kendiniz ister profesyonel bir fotoğrafçı ile ürün fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yada anlaşma yapacağınız bir toptancıdan ürünleri xml formatında alarak 30 dk içerisinde tüm ürün kategorileri ve menüler hazırlanmış şekilde siteniz yayında olabilir.

Eticaret sitemde tahsilatları nasıl yapacağım ?

Çalıştığınız bankalara tek tek giderek sanal pos basşvurusunda bulunacaksınız yada eticaret siteniz için hazır ödeme sistemleri veren easygo payu hepsipay gibi ödeme ve taksit sistemleri hazır firmalarla anlaşarak ödeme sistemlerinizi hemen aktif edebilirsiniz. Vergi levhanız yoksa eğer bu işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz.

 

Ücretsiz e ticaret sitesi kurmak  

Mümkündür fakat profesyonel bir görünüm ve hizmet sağlayamazsanız kimse sitenizden alış veriş yapmaz.

e ticaret sitesi fiyatları

1000 TL den başlayıp isteklerinize, yapacağınız işe göre 100 Bin liraları bulan maliyetler ortaya çıkabilir. Basit manada işe başlayıp ticaret yapabileceğiniz bir sistem ortamala 3000-5000 TL arasındadır.

Alışveriş sitesi kurmak için ne kadar sermaye gerekir?

Tamamiyle yapacağınız işe ve hedef kitlenize bağlıdır. Eticaret entegrasyonları ile hiç mala para bağlamadan ana toptancılar ile anlaşarak bu firmalarınmalını sisteminiz üzerinden ücretsiz satabilirsiniz. Eğer pırlanta ve değerli hediyelik eşyalar satacaksanız , burada ki maaliyet hesabı tamamiyle size kalmış duurmdadır.

e ticaret sitesi örnekleri

İdeasoft internet sitesinde https://www.eticaretpaketleri.com.tr/e-ticaret-paketleri linkinde örnek e-ticaret sitesi örneklerini görebilirsiniz.

 

ücretsiz alışveriş sitesi kurmak

Para harcamazsanız para kazanamazsınız. Bir miktarda olsa bir bütçe ayarlayarak sitenizi profesyonel hale getirip satış yapabilirsiniz.

 

wordpress ile e-ticaret sitesi kurmak

Hazır sistem bir e-ticaret sitesi paketi alıp, bu konuda da ücretsiz destek almanızı öneririm.

 

e-ticaret sitesi paketi satın almak için bizi arayabilirsiniz.