Sahibinden Araba Paylaşım Platformu Yakında | Garaj.net

Sahibinden Araba Paylaşım Platformu Yakında | Garaj.net

Sahibinden araba paylaşımları yapılan yeni bir platform kuruluyor; garaj.net.
 
Otomobil tutkunları için faydalı bilgilerin ve araç bakımı ile alakalı yazıların paylaşıldığı güzel bir araç paylaşım platformu kuruluyor. Böylelikle arabası olan herkes burada arabaları ile alakalı tüm bilgilere ulaşabilecek, araba paylaşımları yapabilecekler.
 
Sahibinden satılık araba ilanlarının yanı sıra, oto aksesuar , araba paylaşımları, ustaya sor, motor ve mekanik ile ilgili bilgiler ve bir garajda bulunması gereken herşey yakında bu platformda. Girişimlerinden dolayı müşterimizi tebrik ediyor , başarılı bir ticari hayat diliyoruz.
 
Araba Sektörünün Geleceği Elektrikli Araçlar mı ?
 
Elektirkli araçlar artık gelecekte bilim kurgu filmlerinde değil, hayatımızın tam içindeler artık. Bu pille çalışan arabalar, bir tost makinesi, saç kurutma makinesi veya oyun konsolunuzu çalıştırabileceğiniz aynı şeyler gibi fosil yakıtlar ile değil elektrik ile çalışacak.
 

Onları hepimizin çok iyi tanıdığı benzinli ve dizel araçlardan bu kadar farklı (veya benzer) yapan nedir? Gelin birlikte elektrikli araçları inceleyelim.

Elektrikli arabalar nasıl çalışır?

Elektrikli bir araba, uzaktan kumandalı bir arabada bulacağınızdan çok farklı olmayan elektrik motorlarını kullanarak tekerleklerine güç verir. Çok daha büyük ve daha güçlü olsa da.

Bu motorlar, tipik olarak bir arabanın tabanının altında depolanan şarj edilebilir pil gruplarından güç alır. Daha az yaygın olarak, geleneksel olarak bir motor bulacağınız yere konumlanırlar.

 

Elektrik anlık üretilen ve harcanması gerekn bir enerji türüdür. Bu enerji türünü depolamak gerekirse çok maaliyetli olurlar. Bu yüzden elektirkli araç fiyatları ve maaliyetleri çok yüksek olmaktadır. Ayrıca şu an elekrikli araç bakımları ve tamiratı da çok zor olacak gibi görünmektedir. Sanayide konuştuğumuz bir elektirik ustası, mesleğinin elektrikli araçlar ile biteceği yada farklı bir boyuta evrileceği konusunda kaygılarının bulunduğundan bahsetmişti.

 

Tüm bu söylemlere rağmen, değişim iyidir. Karbon salınımı ve cevre-hava kirliliği de düşünüldüğünde elektirikli araçların yaygınlaşması cevreye olumlu manada etkirken, elektrik ve enerji fiyatlarını nasıl etkileyeceği de soru işareti oluşturmaktadır.