2022 Yılında Öğrenci Yurtları Fiyatları Nasıl Olacak?

2022 Yılında Öğrenci Yurtları Fiyatları Nasıl Olacak?

 

İstanbul En İyi Ve Uygun Kız Yurtları Hangileridir? 


İstanbul’da üniversite kazandınız ve sıra geldi en önemli sorun olun barınma sorununu çözmeye. Kız Öğrenci yurdu ararken en önemli kriter bulacağınız kız yurdunun kazandığınız üniversiteye yakın yada kolay ulaşım sağlanabilecek bir noktada olmasıdır. Eğer İstanbul Avrupa Yakasında bir üniversite kazandıysanız ağırlıklı olarak İstanbul Avrupa Yakasında kız yurdu bakmalısınız. Yada Anadolu yakasından Avrupa yakasına daha kolay kolay ulaşımın sağlayacak bir noktada yurt bakmalısınız. Aynı şekilde kazandığınız bölüm Anadolu yakasında ise Anadolu Yakasında kız yurdu bakmalısınız. İstanbul’da çok sayıda kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.  Bu yurtların bir çoğu içinde öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği tüm özelliklere sahiptir. Yurtların bir çoğu otel konseptindedir. Odalar sayıları 1.2.3.4.5.6 kişilik odalara kadar çıkmaktadır. Yurt odaları Modern ve ders çalışma ortamınıza uygun olarak düzenlemiştir. Yurtların çoğunun odalarında wc- banyo, kişisel dolap, çalışma masası,  wife hizmeti bulunmaktadır. Günde iki öğün hizmeti veren yurtlar olduğu gibi yemek hizmeti olmayan yada sadece tek öğün yemek hizmeti veren Kız yurtları da mevcuttur. İstanbul Kız Yurtlarının bir çoğu lokasyon olarak bir çok üniversiteye yakın veya ulaşımın kolay olduğu yerlere yakın olarak konumlanmıştır.  

İstanbul Kız Yurtları Ücretleri Nasıldır? 
Yurt Ararken bir diğer önemli kriterde ücretleridir. Bütçenize uygun ve sizi zor duruma sokmadan ödeme yapabileceğiniz en uygun İstanbul kız yurtlarını bulmak için öncelikle üniversitenize yakın yurtlarla irtibata geçmeli ve tek tek fiyat almalısınız. Yurt fiyatları çoğunlukla odada kalacak kişi sayısına, yemek hizmeti verip vermemesine ve yurdun konseptine bağlı olarak verecek olduğu sosyal hizmetlere bağlı değişebilmektedir. Bazı özel yurtlar otel konseptinde ve çok modern olduğu için fiyatları daha yüksek olabilmektedir.  Vakıf yurtlarında ise devlet desteğinden dolayı fiyatlar özel yurtlara göre daha uygun olmaktadır.  6 kişilik odalarda yurt fiyatları ortalama aylık 800-900 TL aralığında olurken. Bir kişilik odalarda yurt fiyatları 2000 TL ile 6000 TL aralığında değişmektedir.  Vakıf yurtlarında bu fiyatlar daha uygun olmaktadır. Ayrıca oda fiyatları odada banyo wc bulunmasına, yemek hizmeti olmasına bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. 
İstanbul kız yurdu fiyatları ağırlıklı olarak yurtların odada kalacak öğrenci sayısına, vereceği hizmetlere bağlı olarak güncellenmektedir. Yurt ücretleri her yıl Gençlik ve spor bakanlığı tarafından onaylanarak belli oranda güncellenmektedir.

 

" rel="noopener noreferrer" target="_blank">https://www.google.com/url?sa=i&url=https://www.yurtlarburada.com/"> İstanbul kız yurtları

İstanbul kız yurtları

İstanbul kız yurtları

İstanbul kız yurtları