Sakarya Avukat Aramaları İçin En İyi Tercih: Koçer&Dural

Sakarya Avukat Aramaları İçin En İyi Tercih: Koçer&Dural

SAKARYA AVUKAT : 0507 766 35 70

Sakarya Avukat ve hukuk bürosu hizmetleri veren Koçer&Dural Avukatlık bürosuna yaptığımız web sitesi yayına alındı. Tüm gösterge değerleri sıfır olan hukuk ofisine web sitesi tasarımı ve arama motoru optimizasyonu hizmeti vereceğiz. 

Öncelikle yaptığımız analizler sonucunda ''Kocaeli Avukat'' kelimesinin hedef alınmak istenmesi ve bu arama teriminin Kocaeli hukuk bölgesinde çok aranılan bir terim olması, müşerimizin Kocaeli2nde ve İzmit avukat bölgelerinde çıkması için talep oluşturuldu.

İkinci önceliği ise Sakarya Avukat kelimesine vermek istediler. Bu kelime bazlı yaptığımız analizlerde , sakarya avukat teminin arama kapasitesini ve aranma sıklıüını çıkardık. 

Önümüzdeki günlerde işe yarayıp yaramadığını göreceksiniz.

 

KOÇER&DURAL HUKUK BÜROSU NEDİR ?

Hukuk bürosu, ticari bir amaçla bir veya birden fazla hukukçunun yerli ve yabancı vatandaşlara haklarının öğrenilmesi ve korunması için hizmet ettikleri yerlerdir.

 

HUKUK BÜROSUNDA KAÇ KİŞİ ÇALIŞIR ?

Bir hukuk bürosu, avukatlar ve onlara yardımcı olan avukat katibi, stajyer vb. elemanlardan oluşur.

 

Avukat katibi, avukatın dava, adliye işlerini takip eden ve ilgilenen kişidir. Stajyer avukat ise avukatın kendisini mahkemeye getirmesiyle mahkeme davalarını izler, tecrübe kazanır. Hukuki danışmanlıkta da kendilerini geliştiren stajyerler, avukatın iş yükünü hafifletir.

 

Hukuk bürosu, ticari bir amaçla bir veya birden fazla hukukçunun yerli ve yabancı vatandaşlara haklarının öğrenilmesi ve korunması için hizmet ettikleri yerlerdir. Kişinin yabancı ya da yerli olması fark etmeksizin, vatandaşın haklarını koruma altına alması ve haklarını öğrenebilmesi için danışması gereken ofisler hukuk bürolarıdır.

 

AVUKAT NE ZAMAN TUTULUR ?

 

Avukat tutmak için bir sürü sebep vardır. Önemli olan kanunları çok iyi bilmesinin yanında adalet duygusunu çok iyi benimsemiş bir avukat bulabilmektir. Peki bir avukat ne zaman ve hangi hallerde tutulur ?

Kişilik, mahremiyet ve her türlü hak ihlalinde avukat tutmanız, haklarınızın korunması ve tedbirli olmanız açısından son derece önemlidir.

 

HANGİ ŞARTLARDA HUKUK BÜROSUNA BAŞVURULUR ?

Kişilik haklarınızın ihlal edildiği durumlarda, uzlaşılması gereken durumlarda, haklarınızın koruma altında olduğundan emin olmak, haklarınızı öğrenmek adına hukuk bürolarına başvurabilir ve avukatlardan yardım alabilirsiniz. Yerli veya yabancı olmanız fark etmiyor. Hukuk büroları, haklarınızı korumak ve uzlaşılması gereken konularda size doğru yolu gösterecek yerlerdir.

AVUKATLIK ÜCRETLERİ NE KADAR ?

2022 yılında devlet dairelerinde yeni çalışmaya başlayan bir avukat, 6.500 ile 8.500 TL arasında maaş alıyordu. Ancak şu an yıl başında maaşlara zam gelmesiyle birlikte işinde yeni olan ve devlette çalışan bir avukat maaşı 2022 yılı itibariyle 8.000 ile 18.000 lira arasında değişiyor. Devlette uzun seneler çalışan bir avukat ise 12.000 TL ile 19.000 TL arasında maaş alıyor.

Kendi hukuk bürosunda avukatlık hizmeti veren, başka bir deyişle özel sektörde çalışan avukat maaşları ise değişiyor. Kendi hukuk bürosunda yeni işe başlayan avukatların maaşları kimi zaman çok yüksek rakamlarla başlıyor ya da en az gelirle başlayanlarda olabiliyor.

 

DEVLET AVUKATI NASIL ATAR ?

Türkiye Barolar Birliği, hakkını arayan ancak avukat tutacak kadar yeterli imkana sahip olmayan vatandaşlar için ücretsiz avukat ataması yapar.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ise “Avukat Alım İlanı” ile özellikle Bakanlık Merkez Teşkilatı’nda çalışacak avukatları KPSS ve sözlü sınav puanlarına göre eler ve sınavı kazananların devlette çalışmalarını sağlar.